konzultovať a hľadať riešenia problémov najstarších obyvateľov mesta.
MICHALOVCE. "Chceli by sme sa viac venovať tejto vekovej kategórii. Ak chceme poznať ich potreby, musíme s nimi komunikovať," povedal primátor. Na to podľa Záhorčáka verejné zhromaždenia nestačia. "Je to otvorenejšia debata a povedia bez ostychu, čo by potrebovali," dodal.
Poradný orgán tvoria zástupcovia jednotlivých mestských klubov dôchodcov. V meste je ich sedem. Jeden zástupca reprezentuje dva kluby. Šesťčlenná rada už absolvovala prvé stretnutie, kde sa dohodli na pravidlách stretávania. Dôchodcovia očakávajú od mesta väčšiu podporu pri skvalitnení ich klubovej činnosti. Podľa primátora sa s dôchodcami a zástupcami klubov stretávajú pravidelne aj mestskí policajti, ktorí s nimi konzultujú problémy, ktoré sa týkajú verejného poriadku.
Okrem rady seniorov primátor uvažuje aj o zriadení ďalších poradných orgánov - mládežníckej a rómskej rady. Netradičnú inštitúciu - Radu starších má aj starosta v Zemplínskych Hámroch v okrese Snina Ján Gajdoš. Zriadili ju tu pred siedmimi rokmi, aby svojimi návrhmi pomáhala starostovi a zastupiteľstvu pri riešení obecných problémov. Radu tvoria traja obyvatelia obce. Tento poradný orgán sa schádza pred každým zasadnutím obecného zastupiteľstva, v prípade potreby aj mimoriadne. Členovia rady sú rovnako prítomní na každom rokovaní poslancov.
Zákon o obecnom zriadení takýto poradný orgán nepozná, ale dovoľuje obciam zriaďovať podľa potreby stále alebo dočasné výkonné, kontrolné a poradné orgány, a to aj iné ako obecnú radu a komisie zastupiteľstva.
(mpo)
Autor: Strach, hlúposť
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy zo Zemplína nájdete na Korzári Zemplín.