škôl. Jeho cieľom bolo oboznámiť učiteľov zo Zemplína ako môžu so žiakmi na hodinách fyziky experimentovať.
MICHALOVCE. Počas seminára s názov Miesto fyziky vo vyučovacom procese sa učitelia oboznámili s možnosťami využitia fyzikálneho experimentu a informačných technológií pri aktivizácii poznávacej činnosti žiakov na vyučovacej hodine.
Hlavnými lektormi podujatia boli stredoškolskí učitelia Jozef Beňuška a Ivan Šabo z Gymnázia Viliama Paulínyho - Tótha v Martine. Zemplínskych učiteľov oboznámili s jednoduchými experimentmi a problémovými úlohami odskúšanými pri maturite z fyziky.
"Najväčší úspech mali u poslucháčov ich jednoduché a originálne experimenty, ktoré využívajú v Centre popularizácie fyziky vybudovanom pri ich škole. Zaujímavosťou tohto centra je aj to, že má ako jediná stredná škola na Slovensku astronomickú pozorovateľňu," vysvetlil Jozef Smrek z Gymnázia P. Horova.
Didaktickú stránku seminára doplnil pedagogický pracovník Katedry inžinierskej pedagogiky Technickej univerzity v Košiciach Michal Blaško, ktorý sa vo svojej prezentácii venoval riadeniu kvality výučby fyziky.
Podujatie sa uskutočnilo pri príležitosti 85. výročia založenia Gymnázia P. Horova. Výhodu takéhoto netradičného metodického seminára podľa Smreka je, že mnohé z nápadov učitelia využijú pri svojej každodennej práci. "Čo ocenia predovšetkým ich žiaci".
Autor: sm
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy zo Zemplína nájdete na Korzári Zemplín.